Термінологія {УКР} › Торрент

Терминология {РУС}


Трекер (англ. tracker) - спеціалізований сервер, що працює по протоколу HTTP. Трекер потрібний для того, щоб клієнти могли знайти один одного. Фактично, на трекері зберігаються IP-адреси і вхідні порти клієнтів та хеш-суми, унікальним чином ідентифікують об'єкти, що беруть участь у закачування. За стандартом, імена файлів на трекері не зберігаються, і взнати їх по хеш-сумам не можна. В практичних реалізаціях, однак, трекер часто, окрім своєї основної функції, виконує і функцію невеликого веб-сервера. Такий сервер зберігає файли метаданих і опису поширюваних файлів, надає статистику закачувань по різних файлах, показує поточну кількість підключених пирів та ін.

Торрент (. Torrent, торрент-файл) - це ідентифікатор. Тобто файл, який містить в собі інформацію про запитані файлах, а саме:
а) про розмір та кількість фрагментів (файл розбивається на кілька тисяч частин) і контрольної сумі викачуваного файлу (файлів).
б) про трекері, на якому можна отримати інформацію про сідах і лічерах, що поширюють цей файл.
Після того, як користувачі скачують цей файл собі, вони вже знають, де брати файли, з яких був створений торрент. По суті, торрент-файл - це ярлик, який однозначно ідентифікує вміст передаваної інформації і адресу, де можна отримати цю інформацію. Зазвичай важить приблизно 100 кб, надалі відкривається спеціальним торрент-клієнтом.

Роздача - процес розповсюдження файлу по протоколу BitTorrent. Звернення клієнта до трекера.

Пір (англ. peer - співучасник) - клієнт, який бере участь в роздачі в файлообмінних мережах. В BitTorrent-мережах піри бувають 2 видів: сіди - роздають і лічі - скачують.

Сід (англ. seeder - сіяч, скорочено seed) - учасник обміну (пір), що має всі сегменти (блоки, фрагменти) поширюваної роздачі.


Лич (лічер) (англ. leech - п'явка) - пір, що не має поки всіх сегментів, тобто що продовжує скачування, або вже закінчив скачування вибраних частин роздачі.
Термін іноді вживається і в негативному сенсі, який він має в інших файлообмінних мережах: користувач, який віддає значно менше, ніж викачує.
Разом з тим, (наприклад, в термінології мережі BitTorrent), термін «лічер» може означати будь-якого користувача, який викачує собі файл, або скачав частина з роздається матеріалу або файлу і не несе негативного сенсу.

Рій (англ. swarm) - сукупність всіх пірів, що беруть участь в роздачі.

Доступність (англ. availability) (також distributed copies) - кількість повних копій файлу, доступних клієнтові. Кожен сид додає 1.0 до цього числа, лічери збільшують доступність залежно від кількості завантаженого, якого немає в інших пірів. Приміром, якщо на роздачі є один сид і два лічери з 50%, і скачені частини рівні між собою, то доступність дорівнює 1.50.


Рейтинг (ратіо, ratio) (англ. share ratio) - співвідношення відданого до завантаженого.

Announce - звернення клієнта до трекера.
При кожному announce клієнт передає на трекер інформацію про об'єми ним завантаженого і відданого, a трекер передає клієнтові список адрес інших клієнтів.
Звернення клієнта до трекера відбувається через певні інтервали часу, які визначаються налаштуваннями клієнта і трекера

Announce URL (англ. announce URL <tt>) - адреса трекера, до якого клієнт робить <tt> announce. У багатьох клієнтів називається Tracker URL. Може включати passkey.

Passkey - аутентифікатор користувача на неанонімних трекерах. Міститься в викачуваних torrent-файлах. Таким чином, якщо хтось отримає доступ до torrent-файлу (наприклад, користувач по необережності Разшарив його), він зможе працювати з трекером від імені цього користувача. Трекер може змінити passkey за запитом користувача, але при цьому необхідно буде перекачати всі минулі torrent-файли (або вручну відредагувати їх), щоб мати можливість і далі роздавати завантажені файли.


Scrape
Додатковий протокол запиту клієнта до трекера, при якому трекер повідомляє клієнту загальна кількість сідів і пирів на роздачі.
На відміну від announce, запит scrape:
- Не має прямого відношення до завантаження роздачі
- Є необов'язковим
- Може запитуватися і для зупинених в клієнті завдань
- Забирає менше ресурсів і клієнта і трекера
- Може одним запитом отримати інформацію відразу по декількох торрентів (multi-scrape)
Клієнт за допомогою scrape може показати користувачеві точні кількості сідів і бенкетів на кожному завданні, включаючи зупинені.
Деякі клієнти, наприклад Vuze (Azureus), також можуть за допомогою scrape:
- Раніше дізнатися про те, що на роздачі з'явилися додаткові учасники, і зробити позачергової announce для отримання їх адрес
- Автоматично зупиняти й запускати сидування завдань в залежності від числа сидів і пирів, в результаті сидуючи там, де це найбільш потрібно.
- Для зменшення марною навантаження на клієнт і на трекер scrape в клієнті краще вимкнути. Включайте scrape тільки якщо він вам дійсно потрібен, і адміни вашого трекера підтвердили, що їх трекер підтримує scrape. Існує думка, що більшість російськомовних трекерів scrape не підтримують.


Файл метаданих
BitTorrent не має системи пошуку: для кожного поширюваного файлу створюється файл метаданих з розширенням torrent, який містить таку інформацію:
- URL трекера.
- Загальну інформацію про закачуваний файл (ім'я, довжину, тощо)
- Контрольні суми (точніше, хеш-суми SHA1) сегментів закачуваного файлу.
Файли метаданих можуть поширюватися через будь-які канали зв'язку - наприклад, ці файли (або посилання на них) можуть викладатися на веб-серверах, розміщуватися на домашніх сторінках користувачів мережі, розсилатися по електронній пошті, публікуватися в блогах або новинних стрічках RSS.
Клієнт починає закачування, отримавши яким-небудь чином файл з метаданими, в якому є посилання на трекер.

Супер-сидирування (англ. Super seeding) - спеціальний режим роздачі в деяких BitTorrent-клієнтів, що намагається мінімізувати кількість даних, яке віддасть роздавальний до появи першого завантажившого. Суперсід пропонує кожному піру завантажити тільки один сегмент файлу, якого ще немає в інших бенкетів. Потім сид не дає цьому бенкеті наступних сегментів, поки не отримає від інших бенкетів підтвердження, що вони теж отримали цей сегмент. Таким чином, суперсід намагається уникнути повторної віддачі одних і тих же сегментів, і намагається віддавати сегменти тільки тим пірам, які активно передають їх іншим.

Хеш (англ. hash) - рядок літерно-цифрових символів в. Torrent-файлі, яку використовують клієнти для перевірки передавальних даних. Кожна частина після отримання спочатку перевіряється на збіг хешу. Якщо перевірка не вдалася, дані відкидаються і запитуються ще раз.

Веб-сід - HTTP-сервер, який може використовуватися як джерело даних, виступаючи в ролі сіда.

Заглохший (англ. choked - заглохший, задавлений) - клієнт, обмін даними з яким заглох. Або його канал на вихід забитий повністю і він не може нічого передати (досяг max_uploads), або він є сідом і йому нічого не потрібно отримувати.


Зацікавлений (англ. interested) - учасник, який бажає отримати шматки файлу, наявні в іншого учасника. Наприклад, якщо у клієнта А немає якихось частин, які є у клієнта Б, вважається, що клієнт А зацікавлений в обміні з клієнтом Б.

Індекс (англ. index) - це список. Torrent-файлів (зазвичай включає описи та іншу інформацію), керований веб-сайтом (індексатором) і доступний для пошуку. Індексуючий сайт також може бути і трекером.


Отруєний торрент - ситуація, коли частина пірів роздає пошкоджені сегменти.

Нехтуючий (англ. snubbed) - клієнт, підключений до одержувача, але не надсилав йому дані вже більше 60 секунд.

Сегмент, Частина (англ. part - частина) - всі файли для передачі діляться на невеликі шматки - сегменти, які, потім, передаються по мережі в довільному порядку для оптимізації обміну.


Magnet - посилання
Magnet - посилання - це рядок виду magnet:? Xt = urn: tree: tiger: XK ... NHI & xl = 72 & dn = kino.avi, що містить ім'я файлу, його довжину і хеш - контрольну суму, яка обчислюється на основі вмісту файлу. Magnet-посилання містить достатньо інформації, щоб знайти по ній файл у локальній p2p-мережі.
Переваги Magnet-посилань:
1. Magnet-посилання дозволяє додати файл в чергу закачки, навіть якщо зараз в мережі немає жодного його володаря - як тільки джерела з'являться, клієнт сам почне закачування, адже у нього вже є достатньо інформації про потрібний файл.
2. Magnet-посилання містить хеш файлу - а значить він буде виявлений автоматично навіть після переміщення в іншу папку або перейменування.
3. Хеш - це контрольна сума файла, а значить після скачки і перевірки хеша ви будете мати гарантію, що файл не побився при скачуванні.
4. Magnet-посилання дозволяє почати закачування файлу ще до повного появи його в мережі - якщо хтось з користувачів встиг завантажити частину файлу, то ваш клієнт зможе, знаючи магнет-посилання, запросити викачані частини потрібного файлу.


Шифрування протоколу (Protocol Encryption) підтримується в БТ клієнтах Vuze (Azureus), BitComet і μTorrent (сумісно один з одним). В основному шифрування використовується для боротьби з провайдерами, розпізнають і гнітючими БТ трафік.
Кілька моментів:
- Клієнт, який починає з'єднання, може запросити шифроване з'єднання.
- Всі сумісні клієнти, приймаючи з'єднання з таким запитом, погоджуються на шифрування незалежно від своїх налаштувань.
- При цьому трафік шифрується в обидві сторони (і скачування і віддача).
Тепер розглянемо налаштування шифрування в μTorrent:
Є три варіанти для вихідних (тих, які починає ваш клієнт) сполук:
Викл: встановлювати звичайне (нешифровані) з'єднання
Це налаштування за замовчуванням.
Якщо ваш провайдер не пригнічує БТ трафік і у вас відкритий порт для вхідних з'єднань, то можете сміливо залишати так. Користувачі, які через свого провайдера можуть користуватися тільки шифрованим з'єднанням, самі до вас під'єднаються з пропозицією його почати (якщо, звичайно, вони правильно налаштували в себе клієнти).

Включено: пропонувати шифрування, але в разі невдачі встановлювати звичайне з'єднання.
Тобто шифровані з'єднання вам краще, але в принципі підходять і звичайні.
Ця установка має сенс якщо ваш провайдер частково пригнічує ваш БТ трафік (тобто ваш клієнт може і качати і віддавати за звичайними з'єднанням, але повільно).
Крім того, ви можете вибрати цей варіант, якщо особисто у вас провайдер нормальний, при цьому ви зовні недоступні (порт закритий), але все-таки хочете спілкуватися з «пригніченими» користувачами (які самі з вами встановити з'єднання не можуть через ваш порту).
Такий вибір - це компроміс, тому як для шифрування обидва клієнта використовують додаткові ресурси процесора, а при такій настройці багато починаючих вами з'єднання будуть шифруватися, коли вони могли б бути звичайними. Крім того, відсоток «пригнічених» провайдерами користувачів невідомий, і може бути на роздачах, де ви берете участь, їх взагалі немає.

Форсовано: пропонувати шифрування, і в разі невдачі звичайне з'єднання НЕ встановлювати
Тобто звичайні з'єднання для вас марні (ваш провайдер повністю або занадто сильно їх пригнічує).
У цьому (і тільки в цьому) випадку має сенс також прибрати знаходиться поряд галочку "Пропуск ...". Прибирання галочки означає, що звичайні з'єднання ви не будете також і приймати.
(Зрозуміло, якщо у вашого клієнта недоступний зовні порт прослуховування, то вхідних з'єднань у вас в принципі немає і ця галочка ні на що не впливає)

Як визначити, пригнічує чи ваш провайдер нешифрований БТ трафік?
Можна розпитати сусідів по провайдеру. Або відвідати місцеві форуми. Або зробити web пошук за назвою провайдера і словами БітТоррент або BitTorrent або encryption, і т.п.
Кілька великих західних провайдерів є в списку Vuze (Azureus) або можна про них почитати на форумі на dslreports.com dslreports.com.
Можна спробувати приблизно визначити самому: дозволити в клієнті шифрування, під'єднатися до популярних роздач і в клієнті подивитися як багато завантажується / віддається на шифрованих і звичайних з'єднаннях. В μTorrent шифровані з'єднання позначаються буквами 'e' або 'E' в стовпці "Прапори" на вкладці "Піри".
Деякі провайдери пригнічують трафік тільки в певний час доби, якщо наприклад після 12 ночі у вас кожен раз дуже різко зростає швидкість, то можливо це воно і є.
На закінчення хотілося б відзначити, що при низькій швидкості скачування або віддачі шукати причину в придушенні трафіку провайдером стоїть в останню чергу. У більшості випадків низькі швидкості пояснюються по іншими причинами, на першому місці з яких - просто недостатня кількість роздающих або качающих на роздачі.Похожие:

Раздача
Що таке торрент, як почати користуватись торрентом? {УКР} 31.05.2012
Що таке трекер? {УКР} 03.08.2012
Що таке біт-торрент? {УКР} 03.08.2012
Як допомогти сайту? {УКР} 01.06.2012
Як правильно вибрати пароль {УКР} 31.05.2012
Терминология {РУС} 24.04.2012
Alcohol 120% v.2.0.2.3929 (2012) PC {Ukr, Multi} 10.24 Mb 0 17.04.2012
Хто зверху? (2012) SATRip 14.47 Gb 0 28.05.2012
From Dust (2011) MP4 {Рецензия + видео обзор} 176.94 Mb 0 04.10.2011
Готові шаблони для заповнення [оновлено 09.04.2011] {Укр} 19.04.2012

Добавление комментария:

Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии. Зарегистрируйтесь или войдите, если вы уже зарегистрированы на нашем трекере.
Ko%D0%AFn

KoЯn [Пользователи] [01.06.2012 10:29:36]

Завжди будь ласка !
Edge

Edge [Пользователи] [31.05.2012 23:24:50]

Дякую !
Онлайн
Всего на сайте: 25
- Анонимов: 22
- Авторизированных: 0
-- Команда сайта: 0
-- Пользователи: 0
- Поисковых роботов: 3

Команда сайта:

Пользователи:

Поисковые роботы: Google, Mail.Ru, Яндекс

Уважаемый пользователь нашего сайта!
Вы используете плагин AceStream/TorrentStream. В последнее время стало известно, что он распространяет вредоносное ПО. Рекомендуем удалить данный плагин.